Zanocuj w lesie

Program Lasów Państwowych rusza już 1 maja. I my w nim uczestniczymy!

„Zanocuj w lesie” to projekt, dzięki któremu Nadleśnictwo Babimost udostępniło dla miłośników bushcraftu i surwiwalu specjalnie przeznaczony do uprawiania tych aktywności obszar. Ten innowacyjny program poprzedził pilotaż, który ponad rok trwał w nadleśnictwach na terenach Leśnych Kompleksów Promocyjnych.

Od teraz Nadleśnictwo Babimost, obok innych jednostek Lasów Państwowych, również może gościć w swych lasach nocujących turystów. Przygotowaliśmy dla Was bardzo atrakcyjne miejsce. Dlaczego? Sami zobaczcie na poniższej mapie:

MAPA

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru
  2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Nadleśnictwo Babimost nie wyznaczyło miejsc do rozpalania ogniska.
  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu
  5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchniach tych obowiązuje zakaz wstępu
  6. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
  7. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!
  8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres [babimost@zielonagora.lasy.gov.pl] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do nadleśnictwa: 68 351 22 55

Materiały do pobrania:

1. Decyzja Nadleśniczego

2. Regulamin korzystania z obszarów

3. Formularz zgłoszenia noclegu

Nadleśnictwo Babimost przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Planując dłuższy pobyt w lesie nie należy zapominać o zasadach bezpieczeństwa, zdrowym rozsądku oraz przestrzeganiu regulaminu.

 

Niezależnie od tego czy skorzystałeś z programu "Zanocuj w lesie", zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie TUTAJ. Wyniki ankiety pomogą nam przygotować lepszą ofertę turystyczną. Bardzo dziękujemy !!!