Wydawca treści Wydawca treści

Miejsca i obiekty

Duża lesistość oraz występowanie licznych rzek i jezior sprawia, że lasy Nadleśnictwa Babimost są niezwykle atrakcyjne i chętnie odwiedzane przez turystów indywidualnych i zorganizowanych.

Szczególnie atrakcyjny pod względem turystycznym jest teren położony przy jeziorach obrzańskich i rzeki Obry, jezior wojnowskich i Jeziora Liny Duże. Późnym latem i jesienią lasy nadleśnictwa są atrakcyjnym miejscem zbiorów grzybów. W lasach babimojskich organizowane są zawody sportowe – biegi przełajowe, biegi na orientacje, rowerowe rajdy MTB, piesze rajdy i inne.

 

Dla osób pragnących bardziej zgłębić tajemnice przyrody Nadleśnictwo ma przygotowaną ścieżkę edukacyjną przy rezerwacie „Laski". Po zapoznaniu się z leśną wiedzą, przekazaną przez pracowników nadleśnictwa, istnieje możliwość rozpalenia ogniska w myśliwskim wigwamie koła łowieckiego „Jeleń" lub na otwartej przestrzeni. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Nadleśnictwem Babimost. Rozwojowi turystyki sprzyja inwestycje gmin dotyczące realizacji sieci ścieżek rowerowych, miejsc do wypoczynku i rekreacji. Powstają  punkty gastronomiczne i noclegowe o różnym standardzie.

 

Występuje tu 15 pomników przyrody (drzewa, grupy drzew), 3 rezerwaty przyrody: „Laski", „Kręcki Łęg", „Grodziszcze" i 7 użytków ekologicznych oraz chronione i rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Ponadto na terenie administrowanym przez nadleśnictwo zlokalizowane jest 4 obszarów Natura 2000.

 

Przez wiele lat pracą Nadleśnictwa Babimost kierował mgr inż. Stanisław Daszkiewicz a obecnie obowiązki te przejął mgr inż. Sławomir Majsner.